Ulusal Marka Yolunda İlk Adımı Atın!

Sinema Reklam Fiyatları

Sinema Reklam Fiyatları

Sinema reklamları ürün ve hizmet tanıtımlarınızı maksimum görsel ve işitsel deneyimler ile hedef kitlenize ulaştırmanıza yardımcı olur. Eğer müşterilerinize onların en mutlu anlarda ulaşmak istiyorsanız, bu çözümler sayesinde istediğiniz sonuçları bulabilirsiniz.

Sinema reklamı farklı türlerde yapılabilir. Bu bakımdan size en uygun olan reklam türünün planlanması ardından Türkiye’de binlerce sinemada eş zamanlı olarak yayınlanabilir, hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Ürün ve hizmet tanıtımını daha cazip bir hale getiren sinema reklamları, en önemli satın alma stratejilerinden bir tanesidir. Zira insanlar sinemaya eğlenmek, güzel zaman geçirmek için gider. Burada yaptığınız bir reklam böylece alacağınız etkileri daha iyi hale getirir. Embay Medya profesyonel çözüm ortakları, uzman ekibi ve kurumsal tecrübesi ile her konuda markanıza danışmanlık yapmakta, en iyi sonuçları teklif etmektedir.

Sinema Reklamları Hangi Avantajlara Sahip?

Sinema reklamları doğru bir şekilde planlanıp yayınlanırsa ürün ve hizmetinizi daha iyi tanıtmanızı sağlar. Böylece hedef kitlenizin aklında kalıcı bir yer edinebilir, marka bilinci oluşturabilirsiniz. Bu çalışmaların sağladığı avantajlar ana hatları ile şöyledir;

 1. Kısa ve net görsel, işitsel mesajlar ile hedef kitleye odaklanılır.
 2. Uzun vadeli tanıtımlarda en iyi çözümleri sunar.
 3. Uygun maliyetle yapılabilir.
 4. Özellikle genç demografik kitlelerde idealdir.
 5. Markanıza sadık müşteriler oluşturmanıza yardımcı olur.
 6. Televizyon reklamlarına göre hem daha uygun maliyetli hem de daha etkilidir.
 7. Sinemanın birinci sınıf ses sistemi, yüksek görüntü teknolojisi ve konforlu, sessiz ortamından yararlanmanızı sağlar.
 8. Mesajlarınızı daha doğru şekilde iletmenize yardımcı olur.

Sinema reklamları salonun tüm özelliklerinden yararlanır. Arkadan aydınlatmalı, dev ekranlı, ses efektli bir ortamda tanıtımlarınızı daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz.

Sinema Reklamları Neden Kullanılmalı?

Reklamlar marka ve ürün tanıtımları için oldukça önemlidir. Ancak en iyi sonuçları almak istiyorsanız nerede, nasıl bir reklam yaptığınız büyük bir önem taşır. En doğru mecrayı seçmek, müşterilerinize daha iyi ulaşmanıza yardımcı olur.

Sinema salonları insanların güzel zaman geçirmek üzere gittiği ortamlardır. Bu nedenle heyecanlı ve mutlu olunan yerlerdir. Üstelik çoğu kişi arkadaşları veya sevdikleri ile gider. Dolayısıyla reklamları böylece heyecanla ekrana kilitlenen binlerce kişiye ulaştırmanıza yardımcı olur.

Bu ortamlarda sessizlik esas olduğu için herkesin sadece size odaklandığından da emin olabilirsiniz.  Böylece ürün ve hizmet tanıtımlarınızı daha verimli yapabilir, insanların bilinç altına ulaşabilirsiniz. Dolayısıyla sinema reklamları daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Sinema Reklamları Ne Kadar?

Her reklam projesi belirli bir fiyata sahiptir. Dolayısıyla firmalar öncesinden toplamda ne kadara mal olacağını da araştırmaktadır. Ancak her firmanın bu çalışmalara ayırdığı ücretler farklıdır. İlk olarak firmanın sinema reklamı için maksimum bir bütçe belirlemesi, bunu da şeffaf bir şekilde paylaşması gerekir. Böylece gerekli planlamalar da daha doğru bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Sinema reklamı ne kadar farklı etmenlere göre belirlendiği için kesin sayılar verilememektedir. Ancak kişilerin bütçesine göre hareket edilerek çalışmalar gerçekleştirilir. Ana hatları ile,

 1. Reklam kaç saniye olduğu,
 2. Kaç farklı sinema salonunda oynatılacağı,
 3. Kaç hafta sinema ekranlarında kalacağı,
 4. Reklam türü gibi konulara göre belirlenmektedir.

Embay Medya müşteri memnuniyetini her zaman ilk sıraya alarak çalışmaktadır. Bu nedenle fiyatlar konusunda da uygun teklifler verilmektedir. Eğer bizimle iletişime geçerseniz, sinema reklamları hakkında ayrıntılı bilgi elde edebilirsiniz.

Sinema Reklam Türleri Neler?

Sinema reklamları farklı seçeneklere sahiptir. Eğer bu ortamlarda bir reklam çalışması yapmak istiyorsanız ilk olarak bunların ayrıntılı olarak düşünülmesi, ürün/hizmet için en uygun olanın tercih edilmesi gerekir. Söz konusu türler aşağıda olduğu gibidir;

 1. Perde reklamı: Bu reklamlar film öncesi ya da sonrasında, film oynatılan ekranda yayınlanır. Dolayısıyla dev bir perdenin ve güçlü bir ses sisteminin tüm olanaklarından faydalanır.
 2. Biletle flyer-broşür dağıtımı: Eğer bilgi verici tanıtımlar yapmak istiyorsanız bu çözümler kullanılabilir. Bu çerçevede özenle tasarlanan bir broşür dağıtılır. Aynı zamanda cover da yapılabilir. Bu kapsamda biletler markanızla kaplı bir cover ile verilir. Böylece insanların sizi tanıması, marka bilinirliğinin oluşması sağlanır.
 3. Fuaye içi reklam: Yüksek görünürlüğe sahip olan bu reklamlar, tanıtımları daha iyi bir şekilde yapmanıza olanak tanır.

Bunların dışında farklı reklam seçenekleri de vardır. Sinema reklamları ile en iyi çözümleri almak istiyorsanız böylece en iyi sonuçları teklif eder.

Sinema Reklamları Nasıl Verilir?

Sinema reklamları maksimum etkiye sahip olduğu için daha verimli tanıtımlar yapmanıza yardımcı olur. Süreç müşterilerin buna dair bir istek yapmasıyla başlar. Aynı zamanda herhangi bir reklam projesinde de özel olarak önerilebilir. Müşterinin kabul etmesi ardından süreç şu şekilde işler;

 1. Firma ve marka analiz edilerek beklentileri öğrenilir.
 2. Rakipler incelenerek nasıl çalışmalar yapıldığı anlaşılır.
 3. Firmanın ve markanın hedef kitlesi analiz eder.
 4. Hedef kitle için en uygun olan sinema filmleri incelenir.
 5. Hangi reklam türünün daha iyi etki göstereceği incelenerek karar verilir.
 6. Reklamın senaryosu, kimin oynayacağı, hangi metinlerin geçeceğine karar verilir.
 7. Kaç sinema salonunda oynatılacağı, hedef salonlar ve filmler kesinleştirilir.
 8. İlgili salonlardan bir fiyat alınır.
 9. Reklam çalışması uygun bir şekilde gerçekleştirilir.

Eğer sinema filmi nasıl verilir diye soruyorsanız, böylece tüm işlemler de sonuçlandırılır. Ardından sadece yayınların takip edilmesi, sonuçlar üzerine araştırma yapılarak nasıl getirilerinin olduğunun sunulması kalır.

Bu analiz, marka ile beraber özel şekilde yapılır. Embay Medya profesyonel ve yenilikçi ekipleriyle tüm süreci başından sonuna kadar dikkatli bir şekilde yönetmektedir.

Sinema Reklam Filmi Çözümleri Neler?

Sinema reklamları birçok avantaja sahip olsa da bunun en büyüğü çeşitlilikte gelir. Eğer perde dışı seçenekleri de değerlendirmek isterseniz şu gibi çözümler de vardır;

 1. Popcorn giydirme: Markanızın logosu mısır kutularına giydirilir.
 2. Gişe önü çalışması: Firma ve markanıza ait reklamlar gişe önlerinde uygulanır.
 3. Stand uygulaması: Firma ve marka için kampanya etkileşimi çalışmaları yapılır.
 4. Raket: Dijital raketlerde reklamlar yayınlanır.
 5. Koltuk giydirme: Salonun koltuk başlarına firma ve markaya ait reklamlar giydirilir.
 6. Anons: Filme giriş ve reklam aralarında anonslar marka ve kendi sesiniz tarafından yapılır.
 7. Kreatif uygulamalar: Yürüyen merdiven gibi alanlarda reklam çalışmaları yapılır.

Bunun dışında farklı çözümler de vardır. Bu açılardan sinema reklamları birçok avantaj sunar. Ancak her reklam türü her firma için uygun değildir. Hangisinin daha fazla etki göstereceği öncesinde değerlendirilmeli, buna göre kararlar verilmelidir. Fiyatlar da bu seçeneklerin hepsinde farklılık gösterir.

Bu mecralarda yayınlanan reklamlar, kişilere tam bir özgürlük ve esneklik sağlar. Zira istediğiniz filmde, istediğiniz salonlarda, istediğiniz hafta boyunca tanıtımınızı yapmanız mümkündür. Eğer doğru bir şekilde yayınlanırsa böylece size en uygun çözümleri sunar.

Embay Medya yenilikçi yapısı ve dijital sistemler üzerine olan tecrübesiyle sinema reklamları projelerinizi başarıyla yönetmektedir. Buna dair çalışmalarınız varsa bizimle iletişime geçerek, ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *