Ulusal Marka Yolunda İlk Adımı Atın!
Prodüksiyon & Yapım
Profesyonel reklam filmi ile markanıza değer katın

Televizyonda TV Reklam Hayal Değil Gerçek!

Prodüksiyon ve Yapım, Son teknoloji kameralar, ışıklandırma, seslendirme, ünlü bir yüz seçme, kostümcü, makyajcı ve daha fazlası burada

TV Reklam FilmiHızlı Teklif Alın
Image

Prodüksiyon ve Yapım

Prodüksiyon ve yapım ile yaklaşık 5 milyar kullanıcısı bulunan dijital platformlar ve televizyon kanallarında sağlanan reklam amaçlı içerikler üreten EMBAY, gerçekleştirdiği yüzlerce basit başarılı çalışmasıyla önemli düzeyde referans kazanmıştır. Bugün pazarlama açısından büyük önem arz eden tanıtım filmi veya reklam filmi gibi birçok içerik birer prodüksiyon hizmeti kapsamına girer.

Prodüksiyon ve yapım hizmetleriyle sektörün fark yaratan işletmelerinden bir tanesi olmaya başlayabilirsiniz. Günümüzde en popüler reklam araçlarından olan TV reklamları başta olmak üzere en popüler kanallarda yer alabileceksiniz. Profesyonel reklam filmi prodüksiyon ve yapım, kamera çekim ve video düzenleme gibi farklı yaklaşımlarla tamamen profesyonel ekipler reklam filmlerinizi hazırlar.

Prodüksiyon ve Yapım Hizmetleri Nelerdir?

Prodüksiyon hizmetleri kapsamında farklı hizmetler bulunuyor. Her bir hizmet farklı ihtiyaçlara yönelik çözümlere odaklandığı için farklı süreçler gerektirir. Video üretimi, reklam filmi prodüksiyonu gibi prodüksiyon süreçleri dahilinde en öne çıkanları TV yapım prodüksiyonları olmaktadır. Televizyon içeriği üretimine odaklanan bu hizmetlerde dizi, televizyon şovu gibi TV odaklı içeriklerde için gerekli olan kamera, yönetmen ve çekim ekibinin temini TV yapım prodüksiyonu dahilinde değerlendirilebilir.

Prodüksiyon hizmetleri film, dizi, reklam filmi, tanıtım filmi, televizyon ve radyo programları gibi yapımların tüm süreçlerini gerçekleştiren insan kaynağını ve kullanılan ekipmanların tamamını içerir. Firmanızın ve markalarınızın en iyi şekilde tanıtıldığı, hedef kitlenize sizi kısa sürede ulaştıracak reklam ve tanıtım filmlerini sıfırlayarak sizlere sunulur.

Neden Prodüksiyon ve Yapım Hizmetlerine İhtiyaç Vardır?

Şirketlerin ve organizasyonların en önemli pazarlama araçlarından olan reklam filmleri, ürün ve şirket tanıtımı, marka farkındalığı arttırma gibi amaçlar kullanılır. Medya stratejisi ve pazarlama gibi diğer bileşenlerle entegre yürütülen reklam filmi prodüksiyonu için farklı prodüksiyonu ekipleri ve profesyonellerin bir arada çalışması gerekir. Televizyonda TV reklam filmlerinin daha iyi şekilde hazırlanması gerekir çünkü bu reklam filmleri milyonlarca kişinin göreceği reklamlardır.

Dijital tanıtım kampanyalarıyla internette daha etkin varlık göstermek, yeni müşterileri kitlelerine ulaşmak, marka ve kimlik bilinirliğini arttırmak isteyen tüm müşteriler yine prodüksiyon ve yapım hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Dijital tüm platformlara yönelik reklam tanıtım filmleri ile haber çekimleri deneyimli ekiplerle gerçekleştirilebilir. Prodüksiyon ajansları arasında profesyonel olan EMBAY ile markanızı güçlendirebileceksiniz.

Prodüksiyon ve Yapım Avantajları

Prodüksiyon süreci içerinde farklı ekipler, profesyoneller, altyapısıyla beraber ekipmanların bir arada kullanılması gerekir. Yapılan projelerin niteliğine göre farklı ve profesyonel ekipmanlar ve görüntü tasarımı, ses tasarımı gibi alanında uzmanlarla çalışılabilir. Genel olarak bahsetmek gerekirse prodüksiyonun yapılacak olan projelerde öncelikli olarak profesyonel proje yöneticisi atanır ve işlemler bu şekilde yürütülür. Prodüksiyon avantajları genel olarak bakıldığı zaman,

  • Prodüksiyon şirketleri, atanacak olan proje dahilindeki ekipman ve ekip ihtiyaçlarını tespit ederek raporlar ve gerekli olan ihtiyaçlar temin edilerek proje için bir takvim planı oluşturulur.
  • Profesyonel reklam filmi ve TV reklamlarında süreç dahilinde proje ile alakalı tüm bilgiler ortak bir alanda toplanarak firmanız için ve reklamlarınız için en iyisi hazırlanır.
  • Tüm bunların yanı sıra prodüksiyon proje üretimi için yaratıcı senaryo desteği gibi ihtiyaçlar mevcutsa, bu ihtiyaçlarla alakalı olan süreçler planlanır.
  • Süreçle alakalı detaylar sonrasında finalize edilerek profesyonel ekip tarafından çekimle alakalı işlemler başlatılır.
  • Tüm mecralarda bilinirliğini arttıracak olan reklam filmleriyle müşterilerinizin satın alma eğilimlerini, satışlarını arttırır.

Reklam Filmi Prodüksiyon Hizmeti

Reklam filmi prodüksiyon hizmeti markaların ve organizasyonların ürün ve hizmetlerini tanıtmak amacıyla kullandıkları video ve animasyonlardan oluşan iletişim materyali denilen reklam filmleri için verilir. Medya stratejisi ve pazarlama planı gibi diğer bileşenlerle entegre olarak yürütülen reklam filmi prodüksiyon hizmeti için farklı prodüksiyon ekipleri ve profesyonellerin bir arada çalışması gerekir.

Reklam filmleri genellikle televizyon kanalı, Youtube gibi video platformları ile Facebook, İnstagram, Linkedln, Twitter gibi sosyal medya ağları veya iç, dış mekân TV network ekranları, sinema perdesi, firma web sitesi, şirket etkinlikleri veya fuar standı gibi farklı alanlarda kullanılmaktadır. Ürün ve hizmetlerin satışlarını, değerini ve marka bilinirliğini arttırmak gibi amaçlarla kurgulanan reklam filmleri, hedeflenen kitlenin tükettiği mecralar ve sahip olunan bütçe dikkate alınarak farklı uzunluk ve konseptlerde hazırlanabilir.

Neden TV Reklamları Tercih Edilmelidir?

Tanıtım çalışmalarında kullanılan TV reklamları uzun süredir en önemli araçlardan biri olarak biliniyor. Özellikle E-ticaret şirketleri, markalarını geniş kitlelere duyurmak ve TV seyircilerine ulaşmak içinde TV reklamları vererek, pazarlama çalışmalarına bu kanalı dahil etmektedir. Tüm pazarlama ve reklam kanallarında olduğu gibi TV reklamlarının birçok avantajı bulunuyor. TV reklamlarının avantajları bakıldığında,

  • TV kanalları çok geniş kitlelere ulaşırlar ve özellikle Türkiye’de gün içerisinde TV izlenim oranı bir hayli yüksek olduğu için günün tüm saatlerinde TV reklamları geniş kitlelere ulaşabilmektedir.
  • TV reklamları hem görsel hem de işitsel duyularak hitap edebilmektedir ve video aracılığı ile tüketicilere ulaşılabildiği için TV reklamları üzerinde kullanıcılara görsel içerikler ve seslendirmelerle mesajları iletebilirsiniz.
  • TV yayın programı arasında yayınlanan reklamlar, izleyicilerin dikkatini çekebilmek için harika bir fırsat sağlar. İyi hazırlanan ve ilgi çekici mesajlar içeren reklam çalışmalarıyla TV reklamlarınızın izleyicilerin dikkatini çekmesini sağlar.
  • TV kullanım yaygınlığı oldukça fazla olduğu için tüketiciler herhangi bir yerden TV izleyebilme imkanına sahiptir bu nedenle içerikler birçok kişiye ulaşabilir.

TV Reklam Yayınları İçin Profesyonel Reklam Filmi Çekimleri

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Prodüksiyon & Yapım Örneklerimizi İnceleyin. YouTube İnstagram Facebook