Ulusal Marka Yolunda İlk Adımı Atın!
Sinema Reklam
Yerel, Bölgesel veya Ulusal Sinema Reklam

Türkiye’nin Ulusal Zincir Sinema Salonları Burada!

Medyaist ve Cinemaximum Sinemalarında ister yerel, ister bölgesel, isterseniz ulusal sinema reklam yayınlayın

Sinema Salonları NerelerdeSinema Reklam Fiyatları
Vizyon Filmler Gişe Rekoru Kıran Filmler Bölgesel İzleyici Kitlesi Şehir ve Avm Seçin

Sinema Reklam Teklifi Alın

Size Özel Program ve Hedef Kitle

  Sinema Reklam

  Sinema reklam imkanları başka hiçbir mecrada bulunmayan maksimum etkili görsel ve işitsel deneyimleri izleyicilere, onların keyifli oldukları anlarda yaşatır. EMBAY, bu noktada tamamen uzman ekibi ve profesyonel çözüm ortakları ile beraber prodüksiyon aşamasından sinema film öncesi, perde reklamları gibi her konuda markanıza danışmanlık yapar. Mecra pazarlamasının en optimal ve ekonomik koşullarda sunar ve raporlamalar yapmaktadır.

  Sinema filmi reklamları bakıldığı zaman sinema izleyicisine odaklanırken sinema salonunun da büyüsünü kullanır. İşitsel ve görsel etkisi yüksek olan sinema filmi reklamları ile beraber Türkiye çapında binlerce sinema salonunda yayınlanan reklamlara sahip olabilirsiniz. En popüler Cinemaximum reklam ve diğer popüler sinema salonlarında reklamlarınızı verebilirsiniz.

  Sinema Reklamları Nedir?

  Sinema reklamları nedir? sorusuna bakıldığı zaman sinema filmi reklamları, eğlenmek için sinemalara giden insanlara gösterilen reklamlardır. Bu ortamda her şey çok cazip sunulmalıdır bu nedenle sinema filmi reklamları önemli bir medya satın alma stratejisidir. Sinema reklamcılığı kapsamında sinema izlemeye gelen kişilerle uzun vadeli iletişim kurmayı hedeflemektedir. Sinema reklamları diğer reklam alanlarına göre daha prestijli bir alan olmaktadır.

  Sinema filmi izleyen seyircilerin beyaz perdede gösterilen reklamları izlememe şansları yoktur bu nedenle sinema reklamlarında etkilenme oranı diğer reklam mecralarına daha yüksektir. Sinema reklam filmlerinde genel olarak kısa ve eğlendirici bir senaryo ile reklam çalışmaları hazırlanır. Bu da sinema filmi reklamlarını etkisini ve akılda kalma oranını arttırır. Perde reklamları genel olarak bakıldığı zaman diğer adıyla da bilinen sinema filmi reklamları, film gösterimi öncesinde ve film arası seyirciye gösterilmektedir.

  Sinema Reklam Süreci Nasıl İşler?

  Sinema reklam süreci bakıldığı zaman öncelikle firma ve marka analizi yapılır ve beklentiler öğrenilir. Hedef kitle analizleri gerçekleştirilir ve hedef kitleye en uygun sinema filmleri belirlenir. Ne tarz reklam çalışmalarının etkili olacağı analiz edilmektedir ve kararlaştırılmaktadır. Sinema filmi senaryosu firma, marka ile mutabakatla belirlenmektedir.

  Hedef sinema salonları ve filmleri belirlenerek kesinleştirilir ve mecralardan en efektif fiyat bilgisi alınır. Perde reklamlar ve diğer tüm sinema reklamları planlandığı gibi yayınlanır, yayınlar takip edilerek firma ve markaya sunulur. Geri dönüşümler firma, marka ile beraber analiz edilmektedir ve öylece etkili bir avantaj sağlanır.

  Sinema filmi reklam süreci içerisinde tamamıyla size özel tasarlanan ve mükemmel bir çekim aşamasından geçen sinema filmi reklamlarınızı, dilediğiniz filmlere yerleştirebilecekseniz. Size özel kitleniz hangi film verilerine uyuyorsa amacına en uygun reklamlar, en uygun fiyatlarla yayımlanabilmektedir. Böylece yayımladığımız reklamlardan en iyi etkileşim almanız sağlanır.

  Sinema Reklam Avantajları

  Sinema salonu reklamcılığı veya perde reklamları, tv reklam çalışmalarıyla benzer olarak hedeflenen sinemalarda film gösterimleri öncesi veya film aralarında sunulan reklam türüdür. Kapsamlı bir reklam planı olan sinema reklamları pazarlama hedefleri için, marka bilincini oluşturmayı sağlar. Uzman bir kadrolarla beraber tüm sinema reklamları kiralamalarında hizmetler verir. Bu nedenle prestijli ve etkileyici sinema salonu reklamları kiralama sağlanabilir. Sinema reklam avantajları genel olarak şu şekilde özetlenir,

  • Sinema izleyicisine odaklanan sinema reklamları, sinema salonunun büyüsünü de kullanarak mesaj vermeyi hedefler ve görsel, işitsel etkisi yüksek olan sinema salonlarında marka ve ürün farkındalığı oluşturmanın en pratik yoludur.
  • Sinema, büyük bir görsel ve işitsel ortam sağlar ve bu nedenle reklamların etkisi büyüktür.
  • Sinemalardaki birinci sınıf ses sitemi sayesinde reklamlarda verilmek istenen mesaj en doğru şekilde iletilir.
  • Hedef kitleye markaya bağımlılık oluşturur ve televizyonlardaki reklam kampanyalarından ucuz daha etkilidir.
  • Hedef kitle ile etkili bir iletişim sağlar, sinema reklamları aynı zamanda medya harcama israfını da ortadan kaldırır.
  • Genç demografk özelliklerdeki hedef kitle için ideal bir reklam türüdür.
  • Kısa ve net görsel ve işitsel mesajlarla hedef kitleye odaklanır ve sinema reklamcılığı uzun vadeli yatırımlarla çok uygun maliyetlidir.

  Gibi daha birçok avantajı bulunuyor. Markanız için verilen bir sinema salonu reklamı, dev ekranlardan arkadan aydınlatmalı, ses efektleri ve hareketlilik bakımından rakiplerinizden ayrışmanızı sağlayan en pozitif ortamlardan biridir. Mesajınızı oluşturarak film başlamasını bekleyen ve ne de olsa göz ucuyla basa bile dikkatini çeken bu kitleye ulaşmak oldukça kolay.

  Neden Sinema Salonu Reklamları Tercih Edilmelidir?

  Sinema salonları, insanların mutlu ve heyecanlı olduğu, sevdikleriyle beraber gittiği eğlenceli mekanlardır. Burada yayınlan tüm reklam içerikleri, markalara bu mutlu anıların bir parçası olma şansı vermektedir, bu sayede sinema izleyicilerin bilinç altında sıcak bir yer edinmelerini sağlar. Her yaş grubunda yer alan insanların, genç çiftler, aileler ve özellikle çocukların da sürekli heyecanla gittiği bu mekanlarda film öncesi ve arasında yayınlanan reklamlarda son derece etkili olabilmektedir.

  Neden sinema salonu reklamları bakıldığı zaman sinema, full konsantrasyon için tasarlanmış bir mekandır ve dev bir perde, hiçbir televizyonun sağlamayacağı geniş renk skalası ve sistemiyle markanızı zihinlere kazımak için bulunmaz bir araçtır. Perde dışında çok sayıda reklam mecrasını içerisinde bulunduran sinema salonları, markanızı vitrine çıkarmak için oldukça ideal bir ortamdır.

  Sinema Salonu Reklam Fiyatları

  Sinemaya reklam vermek ne kadar genellikle saniyesine, kaç hafta ve kaç farklı salonlarda gösterileceği gibi durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süreç firmanızın ihtiyaçlarına göre belirlenebilmektedir. Sinema salonu reklamları kısıtlı bir zaman diliminde kitlenize ulaşabilmeniz açısından kullanabileceğiniz mükemmel bir reklam stilidir. Televizyon reklamlarının aksine 8 kat daha etkileyici bir başarıya sahip olan sinema salonu reklam fiyatları konusunda detaylı bir bilgi almak için ulaşabilecek ve detaylı bilgi alabileceksiniz.

  Gold Class Salonlar
  Gold Class Salonlar
  Ev rahatlığında sinema keyfi
  Skybox Salonlar
  Skybox Salonlar
  Türkiye’de bir ilk Skybox loca
  Sky Auditorium Salonlar
  Sky Auditorium Salonlar
  Özel tasarım deri koltuklarlar
  Premium Cinema Salon
  Premium Cinema Salon
  Konforlu ve rahat bir sinema
  IMAX Salonları
  IMAX Salonları
  Gerçeğe en yakın sinema teknolojisi
  ScreenX Salonlar
  ScreenX Salonlar
  270 derece Sinema perdesi
  Reklam, sponsorluk ve özel projeleri yaratıcı pazarlama stratejileriyle, firma ve markaları sinema salonlarımızda hedef kitlesiyle bir araya getiriyoruz
  Türkiye'nin Sinema zincir markalarından Medyaist Sinemaları

  Türkiye'nin Sinema zincir markalarından Medyaist Sinemaları

  Medyaist Sinema Salonları 56 Şehir, 161 Lokasyon, 935 Sinema Salonuna sahiptir. İzleyici hedef kitlenize uygun şehir seçimi yaparak şehrinizde marka oluşturmanıza yardımcı en prestijli Sinema Reklam aracımızdır. Embay olarak Medyaist İç Anadolu bölge temsilciliği olarak hizmet vermekteyiz.

  Türkiye'nin Sinema zincir markalarından Cinemaximum Sinemaları

  Sinema; Güçlü, Etkili, Yaratıcı, Hedeflenebilir, Sosyal, Esnek, Dinamik, Lokal Çözümler sunar. Cinemaximum Sinemaları 47 Şehir, 156 Lokasyon, 1116 Sinema Salonuna sahip dev bir zincir sinemadır.

  Türkiye'nin Sinema zincir markalarından Cinemaximum Sinemaları

  Sinema Salonları Tam Listesini İnceleyin

  Medyaist ve Cinemaximum Sinemaları Şehir, Bölge ve Avm’lerin listesini tam kapsamlı hazırladık. Hemen şehrinizi ve sinema salonlarını seçin, reklamınız yayınlanmaya başlasın.
  Sinema Salonları
  Sinema Reklam Fiyatları

  Sinema Reklam Fiyat Teklifi Alın

  Daha önce hazırlanmış belirli kanal ve müşteriler için örnek fiyat teklifleridir. Size özel fiyat teklifi almak için hemen marka temsilcimizden teklif alabilirsiniz.

  Marka Temsilcimiz Sizi Arasın. Hemen Bir Sinema Reklam Fiyat Teklifi Alın.

   Sinema

   Reklam Fiyatı

   Örnek Hazırlanmış Reklam Fiyatları

   Şehir: Kayseri
   Salon Adedi: 10 Salon
   Reklam Yayın Süresi: 7 Gün
   Toplam Reklam Adedi: 35 Adet
   Reklam Film Süresi: 10 Saniye
   Sinema: Medyaist + Cinemaximum

   Fiyat teklifi hazırlanırken 10 saniye Sinema Film Önü ve Film Arası Reklam Teklifi baz alınmıştır. Yukarıda belirtilen salonlar Kayseri ili baz alınarak toplamda 35 adet Sinema Reklam Fiyat Teklifidir.